امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۱
رضا ترکاشوند خبر داد

صادرات تخم مرغ ، هنوز رفع ممنوعیت نشده است

بحث رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ ، مورد درخواست و تاکید اتحادیه مرکزی مرغداران میهن بوده است ولیکن متأسفانه هنوز نظر ستاد تنظیم بازار در این خصوص جلب نشده است .
صادرات تخم مرغ ، هنوز رفع ممنوعیت نشده است
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۰۸:۱۲ |
کد خبر : ۳۶۳ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، مهندس رضا ترکاشوند ، مدیرعامل این اتحادیه در گفتگوی اختصاصی خود با این رسانه گفت : آخرین جلسه ای که در این خصوص برگزار شده است ، ۲۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۷ بوده است و پیش بینی می‌شود تا در نخستین جلسات ستاد تنظیم بازار ، طی سال جاری ، این موضوع در دستور کار قرار گیرد .
وی ادامه داد : این موضوع از مجاری مختلفی چون وزارت جهاد کشاورزی ، ستاد تنظیم بازار و کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری و رایزنی است ، ولیکن تا زمانی که به نتیجه ملموسی دست پیدا نکنیم ، نمی‌توان در خصوص آن ، اظهار نظر رسمی داشت .
ترکاشوند رفع ممنوعیت صادرات تخم مرغ به کشورهای دیگر را در کل مثبت ارزیابی نمود و افزود : در این مسیر نیز بایستی شرایطی منطقی فراهم گردد تا در زمان مورد نیاز ، تولید کنندگان توان مانور در بازارهای هدف را داشته باشند . از سوی دیگر ، اگر این بازار بسته باشد ، به طور حتم برای تولید کشور محدود کننده خواهد بود و تولید کنندگان نمی توانند از فرصت ها و سرمایه های موجود در این بخش ، استفاده نمایند .
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن بر این باور بود که شرایط ایجاد شده در صادرات این محصول در درجه نخست اهمیت قرار دارد و در صورتی که تعرفه های بسیار بالا برای آن در نظر گرفته شود ، به طور حتم توانایی صادر‌کنندگان محدود تر خواهد بود . ولیکن اگر در این مسیر ، مشوق های مناسبی طراحی گردد ، ( مانند سایر صنایع و کشورها ) اثرات مفید و موثری را در صنعت تولید تخم مرغ کشور شاهد خواهیم شد .
ترکاشوند در پایان اذعان نمود که تحت شرایط فعلی ، تولید باید به فکر خودش باشد و برنامه تولید را به نحوی تنظیم نمائیم که تولید کنندگان زیان نبینند و این مورد موضوعی است که توسط هیئت مدیره اتحادیه مرکزی مرغداران میهن به شدت مورد تاکید قرار داده شده است . تولید کنندگان تخم مرغ بایستی طبق برنامه تولید متمرکزی که تنظیم و ابلاغ می شود نقشه راه خود را طراحی نمایند تا شاهد فعالیت اقتصادی در این بخش باشیم .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور