امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹
غلامحسین جافر مطرح کرد

نابودی صنعت تولید گوشت مرغ در کشور ، نزدیک است!

قیمت دستوری فعلی ، عملا به نابودی صنعت تولید گوشت مرغ در کشور منجر خواهد شد .
نابودی صنعت تولید گوشت مرغ در کشور ، نزدیک است!
چهارشنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۱ - ۰۸:۱۴ |
کد خبر : ۳۶۵ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، غلامحسین جافر ، ریاست هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور ضمن اعلام این موضوع که عدم وجود کنجاله سویا ، سبب بروز مشکلات حادی در صنعت شده است گفت : تعهد نامه اخیر شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور مبنی بر تحویل گوشت مرغ به ازای تأمین کنجاله سویا برای تولید کنندگان به صرفه نیست . از سوی دیگر مقدار کنجاله سویای اختصاص داده شده به این امر بسیار اندک است و عموماً از محل ذخایر موجود در بنادر کشور و نه انبارهای استانی این شرکت تامین می شود .
جافر ادامه داد : عموماً رغبتی از سوی تولیدکنندگان برای پذیرش این شرایط وجود ندارد و گوشت مرغ تنظیم بازار نیز از سوی تولیدکنندگان قلیلی که از صاحبان کشتارگاه ها می باشند و در بازار توزیع ، سهمی دارند تأمین می گردد .
وی در خصوص امکان تأمین کنجاله سویا از بازار آزاد گفت : این محصول حتی با قیمت ۴ تا ۵ هزار تومان نیز در حال حاضر در بازار وجود ندارد . از سوی دیگر ، نقدینگی تولید کنندگان گوشت مرغ نیز تا اواخر سال گذشته شمسی ، صرف واریز ، جهت خرید این محصول به حساب وارد کنندگان شده است و علیرغم تماس های مکرر ، به نظر نمی رسد که تا انتهای ماه جاری نیز محموله های یاد شده تامین گردند .
تحت چنین شرایطی عملا تولید کنندگان پولی برای جوجه ریزی مجدد ندارند ، از این رو ، شاهد افت جوجه‌ریزی طی روزهای گذشته در استانهای مختلف بوده ایم .
گرچه از روز گذشته با توجه به کاهش شدید قیمت جوجه یک روزه به کمتر از ۱۰۰۰ تومان برخی افراد نسبت به جوجه ریزی بدون برنامه اقدام کرده‌اند که در صورت ادامه شرایط فعلی به طور حتم در تامین نهاده های خود به مشکل بر خواهند خورد .
ریاست هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از تصمیم این اتحادیه در برگزاری جلسه ای با دکتر احمدعلی کیخواه ، ریاست کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد و گفت : در این جلسه تلاش خواهیم نمود تا در مورد قیمت مصوب گوشت مرغ تصمیم‌گیری شود . ما بر این باوریم که حتی در صورت تامین نهاده‌ها با نرخ‌های مصوب کنونی نیز باز هم قیمت تمام شده گوشت مرغ بیش از رقم مصوب فعلی خواهد بود
جافر در پایان گفت : قیمت دستوری فوق عملا به نابودی صنعت تولید گوشت مرغ در کشور منجر خواهد شد ما به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم تا تکلیف تولید کنندگان در این خصوص مشخص کردند چرا که شرایط فعلی سبب کاهش تولید و افزایش واردات خواهد شد و در سالی که با نام رونق تولید مزین شده است ، عملاً اشتغال و تولید کشور نابود خواهد شد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور