امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۹
رضا ترکاشوند خبر داد

تعاونی های استان ها ، ۵ درصد از تخم مرغ تولیدی هر واحد را تحویل بگیرند

تعاونی های مرغداران تخمگذار استان ها ، ۵ درصد از تخم مرغ تولیدی هر واحد را به منظور صادرات و فرآوری ، تحویل بگیرند .
تعاونی های استان ها ، ۵ درصد از تخم مرغ تولیدی هر واحد را تحویل بگیرند
جمعه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۷ - ۰۹:۱۲ |
کد خبر : ۴۵۳ |
اخبار داخلی

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، رضا ترکاشوند ، مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت : پیرو مصوبه هیئت مدیره و کارگروه برنامه ریزی تولید اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در رابطه با برون رفت از وضعیت فعلی بازار تخم مرغ ، مقرر گردید تا تعاونی های مرغداران تخمگذار استانها ، نسبت به فراهم نمودن سردخانه های نگهداری تخم مرغ و تحویل گرفتن ۵ درصد از محصولات تولیدی هر واحد اقدام نمایند .

وی هدف از تحویل محموله های یاد شده را صادرات و فرآوری عنوان کرد و ادامه داد : تخم مرغ تحویلی می‌بایست درجه یک ، عاری از هرگونه آلودگی ، شکستگی و نوک زدگی بوده و با وزن کمتر از ۱۲ کیلوگرم باشند و مسئولیت کیفی و بهداشتی تخم مرغ تحویلی ، بر عهده تحویل دهنده است .

ترکاشوند از تشکیل جلسه فوری کارگروه استان ها با حضور نماینده دامپزشکی ، جهاد کشاورزی و تشکل ها و برخورد با واحد های بالاتر از ۹۰ هفته که نسبت به حذف اقدام ننموده اند خبر داد و گفت : بر اساس دستورالعمل ابلاغی معاونت امور دام ، عدم تمدید و تعلیق پروانه ، جریمه به تعلیق انداختن فعالیت دوره بعدی واحد و قطع هرگونه خدمات از قبیل نهاده ، سوخت و ... در انتظار متخلفین خواهد بود .

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن در پایان گفت : در رابطه با قیمت با توجه به اینکه هدف از این اقدام ، کاهش زیان مرغداران می باشد ، در گام نخست ، تثبیت قیمت ۵۵۰۰ تومانی برای هر کیلوگرم بوده و در مراحل بعد ، افزایش قیمت ، طی اطلاعیه‌های جداگانه اعلام خواهد شد .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور