امروز : یکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۲
ترزا کرستینا مطرح کرد

سهم ۳۷ درصدی گوشت مرغ از صادرات برزیل به کشورهای اسلامی

برزیل روابط خود را با کشورهای اسلامی توسعه خواهد داد .
سهم ۳۷ درصدی گوشت مرغ از صادرات برزیل به کشورهای اسلامی
شنبه | ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۲۲:۲۲ |
کد خبر : ۳۷۵ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، پایتخت برزیل طی روزهای گذشته ، شاهد برپایی مراسمی به منظور افزایش سطوح روابط در حوزه کشاورزی با حضور سفرای 37 کشور مسلمان و مدیران ارشد کشاورزی این کشور بود .

در این مراسم که با حضور بولسونارو ، ریاست جمهوری این کشور برگزار شد ، ترزا کریستینا ، وزیر کشاورزی برزیل از تلاش این کشور در افزایش سطوح روابط خود با کشورهای عربی و مسلمان سخن گفت و افزود : این روابط تجاری ، میتواند به طور فزآینده ای ، به پیوند دوستی ، احترام و برادری مبدل شود .

کریستینا با اشاره به برخی از جنبه های تاریخی و فرهنگی ، اعلام نمود که اکنون ، بیش از یک میلیون نفر در برزیل ، مسلمان هستند .

بر اساس برآوردهای صورت پذیرفته ، کشورهای تشکیل دهنده سازمان همکاری اسلامی ، ۱۹ درصد از صادرات کشاورزی برزیل را جذب می کنند . میزان تبادلات مالی این حوزه طی سال ۲۰۱۸ میلادی ، در حدود ۱۶ میلیارد دلار بوده است که در این بین ، گوشت مرغ ، سهمی ۳۷ درصدی داشته است .

وی دلیل توانایی برزیل را در تولید محصولات طیور ، در مقادیر فعلی ، شرایط منحصر به فرد این کشور ، از قبیل فراوانی زمین ، آب ، ظرفیت های تکنولوژیکی بخش صنایع کشاورزی و اعتبار بخش تولیدی برزیل دانست .

وزیر کشاورزی برزیل در پایان تاکید نمود که برزیل در حال حاضر ، یکی از بزرگترین صادرکنندگان پروتئین حلال در جهان است .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور