امروز : شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۷
اختصاصی

افزایش واردات گوشت مرغ توسط،کشورهای عربی منطقه

فروش گوشت مرغ به کشورهای عربی طی ماه آوریل ، افزایش یافته است.
افزایش واردات گوشت مرغ توسط،کشورهای عربی منطقه
پنج شنبه | ۱۳۹۸/۰۲/۲۶ - ۱۷:۱۱ |
کد خبر : ۴۵۲ |
اخبار بین الملل

به گزارش رادیو صنعت طیور ایران ، با توجه به گزارشی که توسط انجمن پروتئین حیوانی برزیل منتشر شده است ، طی ماه آوریل سال جاری میلادی ، 338.900 تن گوشت مرغ از این کشور به مقصد کشورهای عربی صادر شده است . رشدی 34.9 درصدی بیشتر از مدت مشابه سال گذشته .

براساس همین گزارش ، میزان درآمد صادرکنندگان از این محموله ها با 17.3 درصد افزایش ، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، 563.9 میلیون دلار بوده است . 

پنج مقصد اصلی گوشت مرغ یاد شده ، عربستان سعودی ، امارات متحده عربی ، کویت ، مصر و عمان بوده اند .

از میان پنج کشور یاد شده ، امارات متحده عربی ، مصر و عمان ، درصد واردات بیشتری نسبت به سایرین داشته اند . این در حالی است که صادرات برزیل به 13 کشور عرب زبان دیگر ، منجمله عراق ، یمن ، قطر ، اردن ، لیبی ، بحرین ، لبنان و سودان نیز افزایش یافته است .

تامر منصور، مقام مسئول عربستان سعودی در این بخش ، افزایش مصرف فوق را نتیجه آغاز ماه رمضان در این کشور ارزیابی نمود .

پدرو پرانتین ، ریاست هیئت مدیره شرکت BRF در مصاحبه خود با روزنامه Valor Econômico ، اعلام نمود که کشورهای عربی و چین ، دو منطقه مهمی هستند که فروش این شرکت را به طور بالقوه ایی افزایش داده اند .

شرکتهایی چون سدیا ، پردیگآو و بی آر اف ، گوشت مرغ تولیدی خود را به انبارهای اختصاصی خود در ابوظبی امارات متحده عربی منتقل کرده و پس از پردازش ، به سرتاسر خاورمیانه منتقل میکنند .

 

 

شما اجازه ویرایش یا ارسال نظر ندارید.

مقاله علمی روز

مجلات داخلی صنعت طیور

آخرین رویدادها

مجلات بین المللی صنعت طیور